Relacje inwestorskie
> Domovská stránka > O nás > Novinky > Investice 25,4 mil. EUR na expanzi Work Service S. A. V Polsku a Evropě

Investice 25,4 mil. EUR na expanzi Work Service S. A. V Polsku a Evropě

21.01.2013

Na základě dohody z 20. ledna 2013, PineBridge Investments investuje 25,4 mil. EUR do emise akcií Work Service. Work Service zamýšlí rozdělit tyto zdroje do další konsolidace a upevnění vůdčího postavení na polském trhu personálních služeb a do akvizicí ve střední a východní Evropě.

Smlouva stanovuje, že americký fond koupí podíl akcií v hodnotě 25,4 mil. EUR, což představuje 20,02% základního kapitálu společnosti. Obdrží také odpovídající počet hlasů ve valné hromadě. Cena nově vydaných akcií bude 2,11 EUR. Transakce bude nyní vyžadovat schválení polského Úřadu pro kontrolu hospodářské soutěže.

PineBridge Investments spravuje aktiva v hodnotě 69 miliard USD pro soukromé klienty i korporace. Fond využívá různých investičních strategií, včetně akcií, cenných papírů s pevným výnosem, investičních fondů a hedgeových fondů. Investice do akcií Work Service bude financována investičními fondy PineBridge New Europe Partners II, LP, spravujícími aktiva v hodnotě 522 mil. EUR ve střední a východní Evropě. 

„Work Service má vysoké cíle. Dnes máme celkem šest akvizičních cílů, včetně třech v zahraničí. Naše strategie povede k upevnění naší vedoucí pozice na polském trhu personálních služeb. Podpoří také naši rapidní expanzi na zahraniční trhy ve střední Evropě”, říká Tomasz Hanczarek, předseda správní rady společnosti Work Service. „Navázání spolupráce s PrineBridge Investments je milníkem, který značí novou fází rozvoje našich online operací. Zamýšlíme výrazně posílit naši aktivitu na webu. Zavedeme nová řešení pro poskytovatele zaměstnání; řešení, která byla úspěšná na jiných trzích”, dodává Hanczarek. 

Rossen Hadjiev, generální ředitel PineBridge Investments (Central Europe), který vedl jednání, dodal: „S potěšením oznamujeme naši investici do Work Service. Dosavadní úspěch společnosti na nás udělal velký dojem. Díky jejich skvělé orientaci v oboru, kombinované s finanční podporou PineBridge Investments a hodnotou pro naše portfolio společností očekáváme, že nás Work Service bude i nadále ohromovat svým růstem a upevňovat svou pozici na trhu.”

Pierre Mellinger, výkonný ředitel PineBridge Investments (Central Europe), jednání shrnul: „Work Service je úspěšná společnost, působící na dynamickém trhu. Věříme, že kombinace zkušeného manažerského týmu a 15 let zkušeností PineBridge, umožní společnosti využít mnoha příležitostí pro růst v Polsku i celé střední Evropě.”

„Investice bude implementována během tříletého období. V roce 2013 plánujeme investovat 120 mil. PLN, v letech 2014 a 2015 mezi 130 mil. PLN a 180 mil. PLN”, řekl Tomasz Misiak, viceprezident dozorčí rady Work Service Group a dodal: „Všimněte si prosím, že naše plány přesahují částku 105 mil. PLN. To je pro investory dobré znamení. Naším dlouhodobým cílem je stát se jednou ze stovky největších polských společností. Věříme, že je to pouze otázka času.”

Poradcem PineBridge Investments v této záležitosti byly společnosti McKenzie a Ernst & Young. Poradcem Work Service byli SPCG a Azimutus.

nahoru
GPW


iso9001
We use cookies on our website. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies. Learn more. ×