Optimalizace skladového hospodářství pomocí samolepicích etiket: efektivní řešení pro firmy

V obchodě je důležité přehledně kontrolovat pohyb a množství produktů, řídit logistiku, zásoby atp. Pro zjednodušení těchto procesů se k označení každého produktu používají samolepicí štítky.

Umožňují vám přesně vědět, kolik produktů je k dispozici, prodáno, odesláno, ve skladech atd.

Jak etikety pomáhají při řízení zásob a logistiky

Samolepící samolepky jsou vhodné pro kontrolu oběhu zboží a předcházení nepředvídatelným situacím při přepravě. Pomáhají identifikovat produkt: k tomu se používají čárové kódy, které jsou vytištěny na speciálních tiskárnách štítků a čteny skenery.

Účetnictví a řízení zásob pomocí štítků zajišťuje obchodní úspěch, optimalizaci nákladů a spokojenost zákazníků. Dlouhotrvající samolepky s ochranným nátěrem neztrácejí svou kvalitu a čitelnost při dlouhodobé přepravě, odolávají změnám vlhkosti a teplot. Štítky také chrání obal před otevřením a jiným poškozením.

Efektivní řešení etiket pro logistiku a účetnictví

Etikety v kotoučích

Odolné vůči UV záření a teplotám, levné, ideální pro značení produktů a nádob skladovaných ve skladu nebo zasílaných na export. Nepostradatelný také v supermarketech.

Termoetikety

Vhodné pro aplikaci čárových kódů, textu a dalších informací pro účetnictví a identifikaci.

Etiketa se zvýšenou přilnavostí

Optimální pro špinavé a drsné povrchy. Pokud má být zboží ve vlhkém prostředí, je samolepka překryta fóliovou vrstvou nebo zalaminována.

Polypropylen

Vhodné pro objemné zboží a plastové nádoby skladované bez kontroly teploty;

Polymerové etikety se samodestrukcí

Chrání náklad před pitvou a krádeží. Při pokusu o odstranění označení zůstane část nálepky na povrchu. Toto je dobré řešení těsnění.

Termotransferové štítky pololesklé nebo polypropylenové jsou vhodné do regálů, thermo ECO a TOP jsou vhodné na skladové produkty.

Výhody použití štítků ke sledování produktů a zásob

Přitahování štítků má spoustu výhod:

  • rozpočtová náročnost: jedná se o cenově dostupnou možnost označování. Mají již lepicí vrstvu, jsou rychle a rovnoměrně připevněny, což zjednodušuje práci pracovníkům skladu a prodejních hal;
  • úspora času: není třeba je samostatně vyřezávat a lepit. Mají již adhezivní základ, rychle se oddělují od podkladu a jsou připraveny k označení produktu;
  • trvanlivost: samolepicí pásky jsou pevné, odolné vůči UV záření, oděru, navlhnutí a při přepravě se nepoškodí.

Každý majitel firmy by si měl nastavit logistický a účetní systém pomocí samolepicích etiket. Nejenže usnadní pracovní procesy, ale také zatraktivní produkty pro kupující a zlepší pozici značky!

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: podnikání

Autor: Pavel Kratochvíl