Úřad práce Praha východ: Volná místa čekají!

Ossz Praha Východ

Úřad práce Praha východ: Váš průvodce

Úřad práce České republiky, kontaktní pracoviště Praha-východ, hraje klíčovou roli na trhu práce v regionu. Poskytuje širokou škálu služeb pro uchazeče o zaměstnání a zaměstnavatele. Nezaměstnaní zde mohou registrovat svoji nezaměstnanost, hledat volná pracovní místa a získávat podporu při hledání práce. Úřad práce také nabízí rekvalifikační kurzy a další programy, které uchazečům pomáhají zvýšit jejich šance na získání zaměstnání. Zaměstnavatelé mohou s Úřadem práce spolupracovat při obsazování volných pracovních míst. Mohou zde inzerovat své nabídky práce a využívat služeb Úřadu práce při výběru vhodných kandidátů. Úřad práce Praha-východ se nachází na adrese Masarykovo náměstí 15, Praha 9 a je otevřen v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00. Pro více informací o službách Úřadu práce Praha-východ můžete navštívit webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí nebo zatelefonovat na bezplatnou linku 800 77 99 00.

Aktuální nabídka práce

Úřad práce v Praze-východ pravidelně aktualizuje nabídku volných pracovních pozic v regionu. Zájemci o práci v Praze-východ tak mají možnost najít širokou škálu nabídek z různých oborů. Aktuální nabídka zahrnuje pozice ve výrobě, stavebnictví, obchodu, službách i administrativě. Úřad práce spolupracuje s mnoha firmami v regionu a snaží se propojit uchazeče o práci s vhodnými zaměstnavateli. Kromě zveřejňování volných míst nabízí Úřad práce v Praze-východ i další služby, jako je pomoc s tvorbou životopisu a motivačního dopisu, příprava na pohovor nebo rekvalifikační kurzy. O aktuální nabídce práce se zájemci dozví na webových stránkách Úřadu práce ČR, na úřední desce Úřadu práce v Praze-východ nebo osobně na pobočce Úřadu práce. Pro více informací je možné kontaktovat Úřad práce v Praze-východ telefonicky nebo e-mailem.

Srovnání Úřadu práce Praha-východ s celorepublikovým průměrem
Vlastnost Úřad práce Praha-východ Celorepublikový průměr
Míra nezaměstnanosti (říjen 2023) 2,5 % 3,8 %

Jak hledat práci efektivně

Úřad práce v Praze východ nabízí širokou škálu služeb pro uchazeče o zaměstnání. Mezi ně patří pomoc s hledáním volných pracovních míst, rekvalifikační kurzy a poradenství. Pro efektivní hledání práce v regionu Praha východ je vhodné využít všech dostupných zdrojů. Pravidelně sledujte webové stránky Úřadu práce Praha východ, kde jsou zveřejňovány aktuální nabídky práce. Využijte i specializované pracovní portály a sociální sítě. Nepodceňujte sílu osobních kontaktů a informujte své okolí o tom, že hledáte práci. Důležitá je také kvalitní příprava. Vytvořte si profesionální životopis a motivační dopis, které budou odpovídat požadavkům dané pozice. Nebojte se oslovit potenciální zaměstnavatele i napřímo, a to i v případě, že nemají aktuálně vypsanou žádnou pozici. Proaktivní přístup a ochota učit se novým věcem jsou klíčem k úspěchu na trhu práce.

Rekvalifikace a kurzy

Úřad práce v Praze východ nabízí širokou škálu rekvalifikačních kurzů pro uchazeče o zaměstnání i zájemce o změnu profese. Rekvalifikace vám pomůže získat nové znalosti a dovednosti potřebné pro uplatnění na současném trhu práce. Úřad práce spolupracuje s akreditovanými vzdělávacími institucemi v regionu Prahy východ. Nabídka kurzů je pestrá a zahrnuje obory jako administrativa, IT, obchod, služby, řemesla a mnoho dalších. Rekvalifikace může být hrazena z prostředků úřadu práce, a to v případě, že splňujete zákonem stanovené podmínky. Pro více informací o rekvalifikačních kurzech a možnostech jejich financování se obraťte na Úřad práce v Praze východ. Ossz Praha východ, tedy Okresní správa sociálního zabezpečení Praha východ, s rekvalifikacemi přímo nesouvisí. Ossz Praha východ se zabývá agendou nemocenského pojištění, důchodového pojištění a státní sociální podpory.

Podpora v nezaměstnanosti

Úřad práce v Praze východ spadá pod OSSZ Praha východ a poskytuje podporu v nezaměstnanosti uchazečům o zaměstnání s trvalým pobytem v regionu. Pokud jste se ocitli bez práce, je důležité se co nejdříve zaevidovat na úřadu práce. Pro získání podpory v nezaměstnanosti musíte splňovat určité podmínky, jako je evidence na úřadu práce, aktivní hledání práce a splnění předepsané doby pojištění. Výše podpory se odvíjí od vašeho předchozího výdělku a délky zaměstnání. Během pobírání podpory se můžete účastnit rekvalifikačních kurzů a dalších programů, které vám pomohou s návratem do zaměstnání. Úřad práce v Praze východ úzce spolupracuje s místními zaměstnavateli a nabízí volná pracovní místa. Neváhejte se obrátit na úřad práce s žádostí o podporu a informace o možnostech, které vám pomohou překonat toto náročné období.

Hledání nové práce je jako hledání jehly v kupce sena, ale úřad práce Praha východ je tu od toho, aby vám pomohl s hledáním těch správných balíků.

Božena Černá

Kontakty a otevírací doba

Pro informace o volných pracovních místech, možnostech rekvalifikace nebo dávkách v nezaměstnanosti se můžete obrátit na Úřad práce ČR, kontaktní pracoviště Praha-východ.

Úřad práce pro Prahu-východ sídlí na adrese Masarykovo náměstí 3/9, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Provozní doba úřadu se liší pro jednotlivé dny v týdnu, proto je vhodné si ji ověřit na webových stránkách Úřadu práce ČR.

Klientská centra úřadu jsou k dispozici pro osobní jednání s uchazeči o zaměstnání a zaměstnavateli. Pro sjednání schůzky s pracovníkem úřadu doporučujeme využít online rezervační systém, telefonicky nebo e-mailem.

Pro obecné dotazy a informace je k dispozici bezplatná telefonní linka Úřadu práce ČR. Pro komunikaci s úřadem můžete využít také elektronickou podatelnu.

Aktuální kontakty, otevírací dobu a další důležité informace naleznete vždy na oficiálních webových stránkách Úřadu práce ČR.

Tipy pro úspěšné hledání práce

Hledáte práci v okrese Praha-východ? Úřad práce Praha-východ nabízí širokou škálu volných pracovních míst v různých oborech. Pravidelně aktualizují své webové stránky a informační tabule, kde najdete nejnovější nabídky. Neváhejte se zaregistrovat a využívat jejich služby, jako je pomoc s tvorbou životopisů a motivačních dopisů nebo příprava na pracovní pohovor.

Kromě úřadu práce existuje v regionu i mnoho personálních agentur, které vám s hledáním práce můžou pomoct. Zaměřte se na agentury specializující se na obor, ve kterém si hledáte práci. Nepodceňujte sílu sociálních sítí, zejména LinkedIn. Vytvořte si profesionální profil a propojte se s lidmi z vašeho oboru. Sledujte firmy, u kterých byste chtěli pracovat, a aktivně se zapojte do diskuzí.

Nebojte se oslovit firmy napřímo, i když zrovna nehledají nové zaměstnance. Připravte si stručný a výstižný e-mail s vaším životopisem a motivačním dopisem, ve kterém zdůrazníte, proč by vás firma měla zaměstnat. Buďte aktivní, trpěliví a nenechte se odradit případným neúspěchem. Pamatujte, že hledání práce je běh na dlouhou trať a vytrvalost se vyplácí.

Publikováno: 09. 07. 2024

Kategorie: práce

Autor: Radomil Novotný

Tagy: ossz praha východ | úřad práce v praze východ