Hledáte práci v Hodoníně? Úřad práce vám pomůže!

Úřad Práce Hodonín

Aktuální nabídka práce Hodonín

Hledáte práci v Hodoníně nebo okolí? Máme pro vás přehled aktuálních nabídek! Město i okres Hodonín nabízí pracovní příležitosti v různých oborech.

Poptávaní jsou zejména kvalifikovaní pracovníci ve výrobě, řemeslníci, ale i administrativní síly a specialisté v IT. Mezi nejčastěji obsazované pozice patří svářeči, obráběči kovů, elektrikáři, instalatéři, skladníci, řidiči, kuchaři, číšníci, prodavači a pracovníci v sociálních službách.

Pro nalezení práce v Hodoníně můžete využít online pracovní portály, personální agentury nebo se obrátit přímo na firmy ve vašem oboru. Nezapomeňte si připravit životopis a motivační dopis, které zaujmou potenciálního zaměstnavatele.

Jak hledat práci přes ÚP

Úřad práce ČR pomáhá s hledáním zaměstnání. Zaregistrujte se online nebo osobně na pobočce. Po registraci s vámi probere vaše možnosti zprostředkovatel. ÚP nabízí volná pracovní místa, rekvalifikační kurzy a další služby. Prohlédněte si nabídky práce na webu ÚP. Můžete si vybrat z různých oborů a regionů. Nezapomeňte si aktualizovat svůj životopis a motivační dopis. Aktivně komunikujte se svým zprostředkovatelem a využívejte všechny dostupné služby. Hledání práce vyžaduje čas a úsilí, ale s pomocí ÚP můžete zvýšit své šance na úspěch.

Rekvalifikace a kurzy Hodonín

Hledáte v Hodoníně rekvalifikační kurz, abyste nastartovali novou kariéru? Nebo se chcete jen zdokonalit ve svém oboru a získat nové dovednosti? V Hodoníně a okolí najdete širokou škálu kurzů, ať už vás zajímá cokoli. Populární jsou kurzy účetnictví, IT, jazyků nebo třeba masáží. Při výběru kurzu se zaměřte na jeho akreditaci, reference od absolventů a zkušenosti lektorů. Nebojte se zeptat na možnosti financování, některé kurzy je možné hradit i přes úřad práce. Rekvalifikace je skvělou příležitostí, jak se posunout v životě dál.

Podpora v nezaměstnanosti

V České republice existuje systém podpory v nezaměstnanosti, který má za cíl finančně pomoci lidem, kteří přišli o práci a aktivně si hledají nové zaměstnání. Tato podpora je poskytována Úřadem práce ČR a její výše a délka trvání se odvíjí od několika faktorů, jako je délka předchozího zaměstnání a výše odpracovaných let.

Pro získání podpory v nezaměstnanosti je nutné splnit určité podmínky. Žadatel musí být registrovaný na Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, být schopen okamžitě nastoupit do práce a aktivně si ji hledat. Dále nesmí pobírat starobní důchod ani invalidní důchod třetího stupně.

Výše podpory se odvíjí od předchozího výdělku a pohybuje se v procentech z průměrné mzdy. Délka poskytování podpory se liší v závislosti na věku uchazeče a délce jeho předchozího zaměstnání. Během pobírání podpory je uchazeč o zaměstnání povinen spolupracovat s Úřadem práce, účastnit se nabízených rekvalifikačních kurzů a aktivně si hledat nové zaměstnání.

Kontakty na Úřad práce Hodonín

Úřad práce v Hodoníně sídlí na adrese Dobrovolského 1085/12, Hodonín. Pro telefonické dotazy volejte na číslo 518 340 111. V případě písemné komunikace využijte e-mailovou adresu podatelna.hdo@uradprace.cz. Úřední hodiny se liší dle jednotlivých oddělení a dnů v týdnu. Doporučujeme ověřit si aktuální otevírací dobu na webových stránkách Úřadu práce ČR.

Pro osobní návštěvu je vhodné využít MHD, zastávka autobusu i trolejbusu "Nemocnice" se nachází v docházkové vzdálenosti. Parkování je možné na přilehlých parkovištích, avšak s omezenou kapacitou.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: práce

Autor: Radomil Novotný

Tagy: úřad práce hodonín | úřad práce v hodoníně